MÜZİK ödüller — 01 Eylül 2011
MTV VMA 2011 ile İlgili Her Şey

Adam Levine’in de dediği gibi;  MTV’nin yılda sadece 1 gece müziği önemsediği an olan Video Müzik Ödülleri (VMAs), 28 Ağustos Pazar gecesi sahiplerini buldu.

Ancak ödül töreninin ardından neredeyse ödüllerden başka herşey konuşuldu. Gecenin önemli anlarını kaçırdıysanız şöyle özetleyelim:

-Törenin ilk kez sunucusuz olması: MTV yetkilileri, törenden çok değil bir hafta öncesinde VMA’lerin bu sene ilk kez sunucusuz gerçekleşeceğini açıklamışlardı. Bu duruma genel tepki çok büyük olmamasına rağmen yine de sunucusuz bir ödül töreni nasıl olur diye merak ediliyordu. Ama Lady Gaga’nın açılışı, Lil’ Wayne’nin kapanışı ve ödülü takdim  eden eğlenceli ünlü kombinasyonları sayesinde sunucunun eksikliği pek de hissedilmedi.

-Beyonce’nin hamileliğini açıklaması: Önce kırmızı halıda turuncu Lanvin elbisesiyle göbeğini tutarken görülüp soru işaretlerini uyandıran Beyonce, gecenin devamında, performansının sonunda ceketini açıp 5 aylık bebeğini tüm Dünya’ya gösterdi.

Beyonce’nin hamile olduğu gündeme bomba gibi düşerken Twitter’da saniyede en çok tweet alan olay rekorunu 8,868 tweet/sn ile kırmış oldu. (Bundan önceki rekor 7,196 tweet/sn ile Kadın Futbol Dünya Kupası Final maçında kırılmıştı.)

-Lady Gaga’nın törene Jo Calderone olarak gelmesi: Geçtiğimiz sene törene çiğ etten giysisiyle katılarak çıtayı kendisi ve diğerleri için oldukça yükselten Lady Gaga bu sene törene “alter ego”su ve erkek arkadaşı Jo Calderone olarak katıldı. En son “You and I”ın klibinde gördüğümüz (Hala izlemeyenleriniz varsa buradan buyursunlar) Jo, Pazar gecesi VMA’lerdeydi. Fazla abartılı performasıyla açılış monologunun da sahibi olan Caldorone, daha sonra “Born This Way” ile “En İyi Kadın Video” ödülünü kabul etti.

-Britney Spears’ın Onur Ödülü alması: Hayır, endişelenmeyin. Britney hala hayatta ve müzik kariyerine devam ediyor. Sadece pop dünyasına kazandırdığı onlarca video için MTV kendisine belki de geç bile kalmış bir teşekkür etti. Ödülünü Lady Gaga’dan Jo Caldorone’dan alan Britney için sahneye çıkmadan önce, çoğunluğu çocuklardan oluşan bir grup, Britney kliplerini yeniden canlandırdı. Britney’nin tüm yaşadıklarından sonra çocuklar için çok da iyi bir “role model” olmadığı kesin. Buna rağmen showda çocukların olması anlamsızdı.

-Jo Calderone’un Britney Spears’ı öpmeye çalışması : VMA lerin en unutulmaz anlarından olan, Madonna’nın önce Britney’i daha sonra Christina’yı öpmesini daha hafızalarımızdan çıkaramamışken, VMA’ler neredeyse yine Britney’i kapsayan  bir “girl-on-girl action”a sahne olacaktı ki Britney durdu ve şöyle dedi: “Bunu daha önce yapmıştım.”

-Justin Bieber’ın yılanı: Evet, gerçek yılan! Justin Bieber’ı anlamak için çoğumuz çok yaşlıyız. Başarılarının devamını diliyoruz.

-Nicki Minaj’ın kostümü: En iyi Hip-Hop Videosu sahibi Nicki Minaj, Lady Gaga’nın yokluğunu fırsat bilmiş olacak ki, anlamak için çok fazla incelemeniz gereken bir “kostüm”le geceye katıldı.

 

-Kanye West’in hakettiği espirinin Katy Perry’den gelmesi: 2 yıl önce Country Müzik “sweetheart” ı Taylor Swift ödülünü alırken sahneye fırlayıp Taylor’ın elinden mikrofonu kaptıktan sonra “Üzgünüm ama bu ödül Beyonce’nin hakkıydı” diyen Kanye West’e hakettiği espiriyi Katy Perry “En İyi İşbirliği Ödülü”nü almak için sahneye çıkmışlarken yaptı. “Eğer beni susturmak istiyorsan şimdi tam zamanı Kanye!” 

-The Hunger Games’den ilk görüntüler: Hollywood’un gündeminde son bir kaç aydır The Hunger Games var. Suzzanne Collins’in ilki 2008′de yayınlanan üçlemesinden yola çıkarak sinemaya uyarlanan ve başrolünde Jennifer Lawrence’ın yer aldığı ilk filmin çekimlerine geçtiğimiz aylarda başlanmıştı. Bir sonraki Twilight olacağı tahmin edilen (konusu hiç benzememesine rağmen) filmin ilk görüntülerinin Dünya prömiyeri VMA’lerde yapıldı.  Merak ettiyseniz işte videosu:

 

-Amy Winehouse’un anılması: Russell Brand’in; Amy’nin ne kadar iyi bir yetenek ve şu anda piyasadaki pek çok kişiye ilham kaynağı olmasından bahsettiği konuşmasının ardından, Tony Bennett sahne aldı ve Mart ayında yaptıkları düetin görüntülerini sundu. Ardından ise Bruno Mars’tan çok eğlenceli bir Valerie cover’ı dinledik. Buyurun siz de Amy Winehouse’un yeteneğini kutlayın!

 

Tüm bunlar yaşanırken, ödüller de aşağıdaki sahiplerini buldular:

 • Yılın Videosu: Katy Perry – “Firework”
 • En İyi Erkek Video: Justin Bieber – “U Smile”
 • En İyi Kadın Video: Lady GaGa – “Born This Way”
 • En İyi Yeni Sanatçı: Tyler, the Creator – “Yonkers”
 • En İyi Pop Videosu: Britney Spears – “Till the World Ends”
 • En İyi Rock Videosu: Foo Fighters – “Walk”
 • En İyi Hip-Hop Videosu: Nicki Minaj – “Super Bass”
 • En İyi İş Birliği: Katy Perry ft. Kanye West – “E.T.”
 • En İyi Yönetmen: Adele – “Rolling in the Deep”
 • En İyi Kareografi: Beyonce Knowles – “Run the World (Girls)”
 • En İyi Özel Efekt: Katy Perry ft. Kanye West – “E.T.”
 • En İyi Sanat Yönetmenliği: Adele – “Rolling in the Deep”
 • En İyi Montaj: Adele – “Rolling in the Deep”
 • En İyi Sinematografi: Adele – “Rolling in the Deep”
 • Mesaj İçeren En İyi Video: Lady GaGa – “Born This Way”
 • Vanguard Ödülü: Britney Spear

Yorum Yap

Bİr de bunlar var

Paylaşmak Güzeldİr

About Author

Bir Cevap Yazın

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes