FİLM ödüller — 12 Eylül 2011
Venedik Film Festivali’nde Dikkat Çeken Filmler

31 Ağustos’ta başlayan Venedik Film Festivali 10 Eylül’de ödüllerin sahiplerini bulmasıyla sona erdi. Oscar’lar için de belirleyici niteliği olan festivalde dikkat çeken filmler ise şunlar:(Belki biz de iyi birer çocuk olursak bu filmleri Türkiye’de de izleyebiliriz!)

-Altın Aslan’ın sahibi Faust: Eleştirmenler filmi, Goethe’nin Faust’unun “freestyle” ve fantastik bir versiyonu olarak değerlendirmiş.

-Michael Fassbender’a En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü kazandıran Shame: Carrey Mulligan’ın da diğer başrolünde olduğu Steve McQueen’in yönettiği filmde, 30′lu yaşlarında New York’ta yaşayan ve cinsel hayatıyla sınırları zorlayan bir adamın kız kardeşinin yanına taşınmasıyla değişen yaşamı konu alınıyor. Film, daha vizyona girmeden IMDB ratinglerinde 8.3/10 olarak belirlenmiş ve ilk 500′e girmiş.

-Festivalin açılış filmi George Clooney’nin gururu (senaryosunu yazıp, yönetip, oynadığı)The Ides of March: Festivalin açılışını yapan politik -aksiyon türündeki filmin kadrosunda Ryan Gosling, Phillip Seymour Hoffman, Evan Rachel Wood, Marisa Tomei ve Paul Giamatti de yer alıyor.

-Gary Oldman ve Colin Firth’ü buluşturan  Tinker, Tailor, Soldier, Spy: John le Carré’ in Soğuk Savaş döneminde geçen casusluk romanının  adaptasyonu olan filmin eleştirileri de oldukça iyi. Filmde geçen Paris sahneleri ise Fransa’da film çekimlerinin ateş pahası olması sebebiyle geçen Aralık ayında İstanbul’da Çukurcuma’da çekildi.

-Juri Özel Ödülünü kazanan İtalyan yapımı Terraferma: Filmde adalarına gelen bir grup turistle uğraşmak zorunda kalan Sicilyalı bir ailenin hikayesi anlatılıyor.

Yorum Yap

Bİr de bunlar var

Paylaşmak Güzeldİr

About Author

Bir Cevap Yazın

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes