TV — 02 Eylül 2011
Yeni Sezonun Yeni Yabancı Dizileri

Dizi sezonunun açılmasına çok az kalmışken “hangi yeni yabancı diziyi izleyeceğiz?” kaygınızı biraz olsun azaltmak için çeşitli internet sitelerinin (TV Guide, Associated Content from Yahoo, Extra, Aol TV, Geek Sugar, Xfinity, IMDB Lists ve Nica M ) 2011-2012 sezonu için yaptığı “mutlaka izlenmeli” listelerini derledik. Bu sitelerde en çok önerilen 10 dizi şöyle:

1. Terra Nova:

Steven Spielberg’ün yapımcılığını üstlendiği Terra Nova, bir “dino-drama”. Yıllardır beklediğimiz dinazor dizisi sonunda ekranlarda. İnsan ırkını kurtarmak için tarih öncesi döneme seyahat eden Shannon ailesinin dinazor dolu maceralarını konu alıyor.

 

2. New Girl

New Girl, garip ve geyik bir kız olan Zoey Deschanel’in erkek arkadaşı tarafından terk edilmesinin ardından 3 bekar erkeğin yanına taşınmasıyla başlıyor.

 

3. Once Upon A Time

Lost’un yazarlarından Edward Kitsis ve Adam Horowitz’in elinden çıkan Once Upon A Time’da Storybrooke şehrinde günümüzde ve ve aynı şehrin peri masalı versiyonunda geçen olaylar anlatılıyor. House M.D ve How I Met Your Mother’dan tanıdığımız Jennifer Morrison ve Ginnifer Goodwin başrollerde. Konusunu okuyunca “kız dizisi” gibi düşünenleriniz olduysa, fragmanını izlemenizi daha da şiddetli tavsiye ederiz. Fikriniz değişecek!

 

4. 2 Broke Girls

2 Broke Girls, maddi olarak çökmüş 2 kızın beraber yaşamaya başlayıp kendi işlerini kurmaya karar vermesini konu alan bir sit-com.

 

5. Charlie’s Angels

Charlie’nin Melekleri’nin bu en son uyarlamasında bu kez Minka Kelly (Esquire Dergisi, 2010 Yaşayan En Seksi Kadın), Rachael Taylor (FHM Avustralya’nın en seksi kadınlar listesinde 79. sıra) ve Annie Ilonzeh (henüz arkadaşlarının ki gibi bir ünvanı yok) yer alıyor. Dizinin yapımcısı ise başka bir melek; Drew Barrymore.

 

6. Prime Suspect

Daha önce Helen Mirren’a 2 Emmy kazandıran İngiliz dizinin Amerikan uyarlaması olan Prime Suspect, erkeklerin dominant olduğu dünyada mücadele eden Detektif Jane Timoney’i konu alıyor.

 

7. Ringer

Sarah Michelle Gellar geri döndü! Ama bu sefer Buffy’e hiç benzemiyor. Alkolikliğinden kurtulma aşamasındaki Bridget’ ı canlandıran Sarah Michelle Gellar, uzaklaşmak için ölmüş ikiz kardeşinin yerine geçer. Ancak bunun sonucunda yeni tehlikelere yelken açmış olacaktır.

 

8. The Secret Circle

Vampire Diaries’i televizyona kazandıran Kevin Williamson, yine bir L.J Smith kitabını ekrana taşıyor. The Secret Circle’da, Chance Harbor’a taşındıktan sonra  cadı olduğunu keşfeden Cassie’nin gizli bir gruba katılmasıyla başlayan olaylar konu alınıyor. Ayrıca, kitabı okuyanlar için de heyecan devam etsin diye düşünmüş olacaklar ki daha ilk bölümde büyük bir sürpriz onları bekliyor olacakmış.

 

9. Up All Night

Christina Applegate ve Will Arnett, klişe olduğu kadar bir komedi dizisine en çok materyali verebilecek  “Çocuğumuz olunca hayatımız nasıl değişecek?” sorusunu cevaplıyor. Ancak, Up All Night’ ın benzer konudaki sıkıcı komedi dizilerinden farkı bu sefer anne ve babanın gerçekten eğlenceli tipler olması ve bebeğin hayatlarını nasıl değiştireceğini gerçekten merak etmemiz. Dizinin yapımcısı Saturday Night Live ve 30 Rock’ın yapımcısı Lorne Michaels.

 

10. A Gifted Man

TV Guide bu diziyi House M.D- Eli Stone- Ghost Whisperer karışımı olarak tanımlamış. Ünlü bir cerrah olan Michael Holt’un ölü eski karısını ona görünmeye başlar ve hayat ve sonrası ile ilgili şeyler öğretir.

 

Yorum Yap

Bİr de bunlar var

Paylaşmak Güzeldİr

About Author

Bir Cevap Yazın

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes