internet MÜZİK — 18 Ekim 2011
The Lonely Island: Daha Komik O-la-maz!

Emmy’lerden sonra törenin en dikkat çeken anlarını yazdığımız yazımızda The Lonely Island’ın törenin en eğlenceli performansını sergilediğinden bahsetmiştik. Ülkemizde henüz çok fazla tanınmasa da The Lonely Island,  şuradaki Youtube kanalında da görebileceğiniz gibi şimdiye kadar 760,6 milyon kez izlenmiş.

Ancak The Lonely Island’ın başarısı yalnızca YouTube’daki izlenme rekorlarıyla sınırlı değil. Kendileri aynı zamanda 2007 yılında Justin Timberlake’in de yer aldığı “Dick In A Box” (evet, doğru okudunuz) ile  “Orijinal Müzik ve Şarkı Sözü” kategorisinde  Emmy Ödülü ve 2009 yılında “I’m On a Boat” ile Grammy Ödülü sahibi.

Akiva “Kiv” Schaffer, Jorma “Jorm” Taccone ve  David Andrew “Andy” Samberg’den oluşan grup, gençlik yıllarından beri kendi çaplarında komedi skeçleri ve müzik parodileri yapıp takılırlarken, 2005 yılında Jimmy Fallon’un sunacağı MTV Movie Awards’un yazar kadrosuna davet edilirler. Bunun ardından, kendisi de bir Saturday Night Live mezunu olan Jimmy Fallon gençlerdeki cevheri görür ve onları SNL denemelerine katılmaları için show’un yapımcısı Lorne Michaels’e yönlendirir. Bunun sonucunda Andy Samberg oyuncu kadrosuna girerken Jorm Taccone ve Kiv Schaffer’da yazar kadrosunda yer alırlar. The Lonely Island olarak yaptıkları işlerin ise, yazım aşamasında 3’ü beraber çalışırken, yönetmenliğini genelde Kiv yapıyor ve Andy ve Jorma’yı genelde oyuncu olarak görüyoruz.

Ancak SNL’e  girip rahata kavuşmuş olmalarına rağmen içlerindeki cıvıklıktan bir türlü kurtulamazlar ve kendi aralarında yazıp, yönetip çektikleri şeyleri show’un yapımcılarına onaylatmaya çalışırlar ve sonunda başarılı olurlar.  Böylece “SNL Digital Short” parodileri ortaya çıkar. Bunlar sonucunda ortaya çıkan şarkılardan 2009 yılında Incredibad ve 2011 yılında ise de Turtleneck & Chain albümlerini piyasaya sürerler.

 

The Lonely Island’ı henüz dinlememiş olanlarlar için tanıtıcı nitelikte olması, yakından tanıyanları da tekrar eğlendirmesi için en sevilen The Lonely Island şarkı ve kliplerini aşağıda size sunuyoruz. Kliplerde yer alan starları görünce şaşırabilirsiniz. Ayrıca, şarkı sözlerine de özellikle dikkat etmenizi öneririz!

1. I  Just Had Sex feat. Akon: 134 milyon kez izlenmiş.

2. Motherlover feat. Justin Timberlake:21,3 milyon kez izlenmiş.

3. 3-Way feat Justin Timberlake & Lady Gaga: 22,4 milyon kez izlenmiş.

4. Jack Sparrow feat. Michael Bolton: 51,7 milyon kez izlenmiş.

5. Jizz In My Pants: 112 milyon kez izlenmiş.

6. Dick In a Box: 30,7 milyon kez izlenmiş.

7. I’m On A Boat:21,9 milyon kez izlenmiş.

8. Threw It On The Ground:10,7 milyon kez izlenmiş.

Yorum Yap

Bİr de bunlar var

Paylaşmak Güzeldİr

About Author

Bir Cevap Yazın

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes