Haftasonu Konserleri — 18 Kasım 2011
Bu Haftasonu için 5 Konser Önerisi: 18 Kasım 2011

Bundan böyle her Cuma, haftasonunun en iyi 5 konserini sizlerle paylaşıp, sizi konser havasına sokmaya çalışacağız.

18 Kasım haftasonu için tavsiyelerimiz şunlar:

1.Tom McRea

Radyo Eksen’in yeni yayın dönemi kutlama partisi kapsamında düzenlediği “Alternatif Haftasonu”nun Cuma günkü konuğu olan Tom McRae “ozan şarkıcı” olarak nitelendiriliyor. Kendisi şarkılarını hem yazıyor, hem söylüyor. Biraz depresif ama zaten organizatörler akıllıca davranıp sıcak bir yaz festivalinde değil de soğuk bir sonbahar Cumasında konuk ediyorlar kendisini.

Müziğinin en iyi örneklerini “You Cut Your Hair”, “The Boy With The Bubblegun” ve “End of the World News” da görebilirsiniz.

Bizim en sevdiğimiz şarkısı ise şudur: (A Day Like Today- Just Like Blood 2003)

Ayrıca konserde özel konuk olarak Kadıköy’ün simge isimlerinden Cenk Taner de yer alacakmış.

Biletler için…

2. Levellers

“Radyo Eksen Alternatif Haftasonu”nun Cumartesi günkü konuğu ise Levellers. Folk-punk müziğin en önemli isimlerinden olan grup, “Levelling The Land” isimli albümlerinin 20.yılı için çıktıkları turne kapsamında İstanbul’da olacaklarmış.Kendilerinin müziğini dinlediğinizde bir çok gruba ilham verdiklerini anlayacaksınız.

Biletler için..

3. Fenech-Soler

Babylon’un 18 Kasım Cuma Akşamı Tom McRae’nin karşısına getirdiği isim İngiliz indie-pop grubu Fenech-Soler. Grubun solisti Ben Duffy,  Groove Armada’nın Paper Romance şarkısında vokalleriyle yer almış.

Grup, geçtiğimiz yaz Rock’n Coke’da izlediğimiz Friendly Fires ile aynı akımda gösteriliyor. (indietronica ve nu-rave)

Konserin öncesinde ve sonrasında Club Bangkok var!

Biletler için…

Şu şarkıları bayaa iyi:

4. Kitschcraft

18 Kasım Cuma akşamı İngilizler yerine ülkemizin elektronik yeteneklerini dinlemek isterseniz Kitschcraft Hayal Bistro’da olacak. Ne kadar iyi olduklarını bilmeyenler için belki aşağıdaki son videoları yardımcı olabilir.

Biletler için…

5. Soul Stuff

Cumartesi akşamı Beyoğlu Hayal Kahvesinde olacak Soul Stuff 1995′ten beri soul ve Rock’n Roll yapıyor. Ayrıca The Blues Brothers Band (Eylül 2006) ve Chuck Berry (Ocak 2007) gibi konserlerde ön grup olarak sahne almış olmalarının yanında Avrupa Yakası, Medya Kralı ve Passaparola’da görünerek televizyon macerasına da atılmışlar.

Biletler için…

Grubu izleyen herkes ne kadar eğlendiğinden bahsediyor. Bir örnek olarak şunu bulduk:

Yorum Yap

Bİr de bunlar var

Paylaşmak Güzeldİr

About Author

Bir Cevap Yazın

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes