ödüller TV — 10 Kasım 2011
Eddie Murphy’nin Yerine 5 Yeni Oscar Sunucusu Tahmini

Daha önce heyecanla duyurduğumuz Eddie Murphy’nin 2012 Oscar Ödül Törenindeki sunuculuğunu görmemiz maalesef kısmet olmadı. Dün Eddie Murphy, Oscar sunuculuğu görevinden yaratıcı ortağı ve showun yapımcısı Brett Ratner’ın istifasından 1 gün sonra ayrıldı. (Brett Ratner, Tower Heist filminin gösterimi ardından yapılan soru-cevap seansında söylediği anti-gay ifadeler yüzünden büyük tepki çekmiş ve görevi bırakmak zorunda kalmıştı)

Bu olayla beraber, Eddie Murphy için üzülmek bir yana hemen aklımıza yeni sunucu alternatifleri gelmeye başladı.  Tam da tahminimiz son yılların en popüler “görkemli ödül töreni sunucusu” Ricky Gervais yönüne kayarken kendisinin şu tweeti ile yeni isim arayışına geçtik.

Özellikle geçen seneki Anne Hathaway & James Franco fiyaskosunu telafi ettirmesi gerekecek yeni sunucu(lar) için aklımıza gelen 5 isim var:

Steve Carell

The Office’den ayrıldığından beri Crazy Stupid Love’da ne kadar iyi olduğunu kanıtlayan Steve Carell’in daha önce hiç yapmadığı bu göreve çok yakışacağını düşünüyoruz. Ayrıca Oscar sahnesi,  Ricky Gervais ile bitmeyen kapışması için iyi bir platform olabilir.

Zach Galifianakis

Kendisinin absürd komedi yaklaşımınından, sunuculuğunu yaptığı “Between Two Ferns” talk-showu hakkındaki yazımızda  bahsetmiştik. Oscar sahnesinde  tüm o pırıltının içinde uzamış sakalı ile biraz belden aşağı espriler yapan bir adam görmek güzel bir değişiklik olabilir.

 

Jimmy Fallon & Justin Timberlake

Bu ikilinin grup dinamiğini “History of Rap” yazımızı okuduysanız (ve tabi videoları izlediyseniz)  anlamışsınızdır. Oscarlar’da da hem müzikal hem de komik olabilecek bir performans olacağını düşünüyoruz. Ayrıca JT’nin yükselişteki film kariyerine Oscar sunuculuğu çok uygun düşebilir.

 

 

 

 

Neil Patrick Harris

Daha önce 2010 yılında 82. Oscar ödüllerinin açılışında kısa bir performans sergileyen Neil Patrick Harris, özellikle bu seneki anti-gay olaylardan sonra ortam için çok uygun bir tercih olabilir. Hmm, bir de yanına kısa bir performans için Hugh Jackman’ı koyarlarsa tadından yenmeyebilir. Bakın burada yapılmışı var!

Conan O’Brien

Bizce geçen sene NBC ile yaşadıklarından sonra artık Conan O’Brien’ın herkesten 1-0 öne geçme zamanı geldi. Ayrıca geçen hafta canlı yayında gay bir çifti evlendirmesi ile de büyük ilgi topladı. Oscarlarda şu anda bulunan anti-gay ortamı dikkate alırsak bu tercih ile Akademi büyük puan toplayabilir!

 

Yorum Yap

Bİr de bunlar var

Paylaşmak Güzeldİr

About Author

Bir Cevap Yazın

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes