TV — 22 Kasım 2011
How I Met Your Mother’da Ne Oldu?: 7×11 The Rebound Girl

Yayınlandığı Tarih: 21 Kasım 2011

Dikkat SPOILER içerebilir! Tavsiyemiz diziyi izledikten sonra okuyup yorumlarınızı paylaşmanızdır!

Bu haftaki bölümü geçen hafta olan Barney-Robin olayından sonra iple çekiyorduk. Ama son 30 saniyeye kadar ikisini bir karede göremeyince tam da meraklanmaya başlamıştık ki son replik sayesinde bu hikayenin daha bitmediğini ve uzun süre devam edeceğini anlamış olduk. Beklenmeyen bir hamileliğin bir dizi için ne kadar çok materyal oluşturacağını Friends’de Ross-Rachel  durumundan edindiğimiz tecrübeden biliyoruz. Ancak How I Met Your Mother’daki durum, bebeğin babasının Kevin mı yoksa Barney mi olduğu ikilemine düşebilir. Ama diğer taraftan Kevin’ı oynayan Kal Penn’in misafir oyuncu olduğunu düşününce, oradan uzun soluklu bir şey çıkacağını düşünmüyorum.

Bir diğer tahmin ise bebeğin babasının büyük bir sürpriz yaparak Ted olması. Çünkü sezonun başında Victoria’nın yer aldığı bölümün sonunda Ted-Barney-Robin aşk üçgeninin henüz bitmediğinin ipucu verilmişti. Böyle bir durumda,  bu bölümde de ironik olarak desteklenen Barney ve Ted ‘in  “bro”luk ilişkisinin sürüleceği yokuştan oldukça fazla materyal çıkacaktır.

Ancak durum ne olursa olsun, Robin’in hamileliği dizinin seyrini oldukça değiştireceğe benziyor. Küçük bir detay: Allison Hannigan ile Cobie Smulders 4. Sezonda aynı anda hamileydiler ve dizi boyunca gerçek göbeklerini saklamak zorunda kaldılar! Şimdi de dizi hamileliklerini beraber yaşayacak olmaları ilginç! Bununla beraber Lily ve Robin’in bebeklerini  büyütme hikayeleri de 8. Sezonda yerini alacak gibi görünüyor. Böyle olursa dizinin sevdiğimiz “genç yetişkinler ve ilişkiler, kariyer ve yaşamla ilgili maceraları” temasından uzaklaşıp, “genç anne-babalar ve onların bekar mutsuz arkadaşları” temasına dönüşmesinden de biraz endişeliyim.

Dizinin son 30 saniyesine damgasını vuran hamilelik olayından bu kadar bahsettikten sonra, geri kalan 20 küsur dakikada da olan olaylara gelirsek…

Lily ve Marshall’ın büyük şehirden uzaklaşıp çocuklarını huzurlu bir yerde büyütme hayalleri, özellikle İstanbul’da yaşayanların kendileriyle ilişkilendirebilecekleri bir hikaye olabilir. Bunun da sonunun ne olacağını merak ediyorum. Eğer taşınırlarsa grup dinamiği biraz etkilenebilir. Ama dün akşamki bölümde bu kararı evrene bırakmaları ve daha önce evrene bıraktıkları seçimin Marshall’ın hayalet avcısı olması olarak sonuçlanması hikayesi eğlenceli bir detaydı.

Ted ve Barney’nin “bro-parent” hikayesi ise taşınma hikayesini açık ara gölgede bıraktı. “Gay olmak muhteşem olurdu!” diye başlayan hikayenin bir bebekle sonuçlanması ile Barney’nin babalık becerilerine de şahit olmuş olduk. Her ne kadar bebek bezlerini pet shop’tan alacağını düşünse de Barney’nin karakterinin ilk sezonlardan bugüne ne kadar geliştiğini görüyoruz. Gerçi bebeğini kız tavlama aksesuarına dönüştürmesi eski Barney’nin çok da uzaklarda olmadığı hissini veriyor ama Robin’in hamileliği sayesinde o zamanlara geri dönüşü olmayacak gibi..

(Bu noktada Barney’i idolleştiren genç Türk erkeklerine karşı genç kızları uyarmak isterim. Önümüzdeki günlerde yeğenini falan kucağına alıp İstinye Park’a veya Bebek Parkı’na  inen tipler olabilir. Aman bunlara kanmayın!)

Sonuç olarak HIMYM 7×11 The Rebound Girl “game changer” olarak nitelendirebileceğimiz sonuyla ve karakterlerin büyüdüğünü gösteren hikayesiyle izlemesi oldukça keyifli bir bölümdü diye düşünüyorum!

Yorum ve tahminlerinizi bekliyoruz!

 

Enhanced by Zemanta

Yorum Yap

Bİr de bunlar var

Paylaşmak Güzeldİr

About Author

Bir Cevap Yazın

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes