Haftasonu Konserleri — 02 Aralık 2011
Bu Haftasonu İçin 5 Konser Önerisi: 2 Aralık 2011

2 Aralık Cuma ve 3 Aralık Cumartesi için konser önerilerimiz şunlar:

1. Red Snapper

Kendileri zamanında müziklerini “fuck off jazz” olarak nitelendirmişler. Daha genel tanımlamalara ihtiyaç duyarsanız da psychedelic acid jazz diyenler de mevcut. Red Snapper 2 Aralık Cuma akşamı Garanti Caz Yeşili kapsamında Ghetto’da olacak.  Daha önce de Türkiye’de konser veren İngiliz grup, bu kez bu sene çıkan Key albümlerinin turnesi kapsamında İstanbul ve Ankara’da (3 Aralık Cts.) olacak.

Biletler için…

2. Portico Quartet

Soğuk bir kış Cuma’sında caz dinlemek isterseniz,  Salon İKSV’de Portico Quartet olacak.  İngiliz grubun 2007 ve 2009 tarihli 2 albümü var ve ilk albümleri “Knee-deep in the North Sea”, Time Out tarafından “yılın en iyi caz albümü” seçilmiş.

Biletler için…

Dinleyin, ruhunuz açılsın!

3. Direc-t

“Ama Sen Varsın”, “Git”,  “Derya” gibi şarkılarla müptelası olduğumuz ve 3. albümleri için 6 yıl beklediğimiz Direc-t, son albümleri “Son Ağaç”ı Ekim 2011′de çıkardı. Cuma akşamı Romeo Juliet İstanbul’da olacaklar.  Albümde Fatih Ürek’in Hadi şarkısının coverı da var. Çıkış şarkısı Gel. Bizim en beğendiğimiz ise Lütfen.

Biletler için…

4. Matt Scholfield Blues Trio

3 Aralık Cumartesi akşamı İstanbul Jazz Center’da olacak Matt Scholfield Blues Trio’da, gitardaki Matt Scholfield’e hammond organ ve davulda Jonny Henderson ve Alain Baudr eşlik ediyor. İngiliz Matt Scholfield’in Dünya’nın en iyi Blues gitaristi olarak gösterildiğini söylersek yeterince söylemiş oluyoruz.

Biletler için…

5. dZihan & Kamien

Emir Custirica’nın Arizona Dream’inin müziklerinde imzası bulunan dZihan & Kamien, 3 Aralık Cumartesi akşamı Babylon’da olacaklar. Viyana merkezli, trip-hop temelli ikilinin, kültürel müziklere olan ilgilerini de müziklerinde göstermekten çekinmiyorlar.

Biletler için…

Enhanced by Zemanta

Yorum Yap

Bİr de bunlar var

Paylaşmak Güzeldİr

About Author

Bir Cevap Yazın

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes