TV — 07 Aralık 2011
How I Met Your Mother’da Ne Oldu? 7×12 Symphony of Illumination

Yayınlandığı Tarih: 5 Aralık 2011

Dikkat SPOILER içerebilir! Tavsiyemiz diziyi izledikten sonra okuyup yorumlarınızı paylaşmanızdır!

Geçtiğimiz bölümü inanılmaz bir “cliffhanger” ile bitirdikten sonra, araya bir hafta daha koyup bu hafta ekrana dönen How I Met Your Mother’ın bu bölümü, geçtiğimiz bölümün sonunda yaptığımız tüm tahminleri küt diye çöpe attı. Bu noktada tüm heyecanımın suya düşmesinin kendi suçum olduğunu bu bölümü izlerken Ted’in, geçtiğimiz sezonlarda bir bölümde Robin’in hiçbir zaman çocuğu olmayacağını açıkladığını hatırladığımda anladım…

Robin’in hamile olmadığını anladıktan sonra bu durum ile ilgili gerçek yorumlarımı yapmak istiyorum. Açıkçası, bu dizilerdeki yanlış alarm hamileliklerinden çok sıkıldım. Türk dizilerindeki babanın kalp krizi geçirmesi kadar büyük bir klişe haline geldi. Hiç anlamıyorum ki bu kadar sürpriz bir şey midir bir kadının hamile kalması? Ya da hani bir tereddüdün var hamile olduğuna dair, bir emin ol, ondan sonra ver ortalığı ateşe. Şimdi Robin’in durumunda iki haftadır bana dert oldu,yok babası Barney mi, Kevin mı? Barney ise nasıl olacak şimdi?

8 sezon 24 izlemiş ve her türlü beklenmedik twist’i görüp bazılarını tahmin bile edebilen biri olarak,  bu hamilelik olayını bir türlü anlayamıyorum.  Bundan sonra kendime söz verdim. Bir dizide bir daha bir kadının “hamileyim” dediğini duyarsam doktor raporunu görene kadar inanmayacağım.

Bu konudaki kızgınlığımı bir kenara bırakırsak, diziye Robin’in gelecek çocuklarıyla konuşarak başlaması güzel ve farklı bir yaklaşımdı.  Diğer taraftan yazarların Barney’nin daha olgun bir insana dönüşmesi olayını tam da çok abartmaya başladığını düşünürken (Robin çocuğu istemezken Barney’nin çok istemesi olacak şey değil-ki zaten Robin’de duyunca gerçek anlamıyla bayıldı), eski günlerden bir arkadaşının baba olduktan sonraki değişimini gördükten sonra fikrini tamamen değiştirmesi, olması gereken bir hareketti. Saçmalamaya çok yaklaşmışlarken güzel kurtuldular. (Barney’nin karakter değişimini beğenerek izliyorum ancak yine de abartmamak gerektiğine inanıyorum.)

Bununla beraber Marshall’ın başına gelenleri izlemek çok da eğlendirmedi. Barney ve Robin’in “ebeveyn olmak ya da olmamak” hikayesinin üzerine bir de Marshall’ın babalık provalarını izleyince bir bölüm için çok fazla “ebeveynlik” teması oldu ve doğrusunu söylemek gerekirse biraz baydı. Gerçi Jason Segel’ın orta yaşlı bir baba rolünün de altından kalkabileceğini izlemiş olduk. Umut ediyorum ki, önümüzdeki bölümlerde biraz bu temadan uzaklaşıp hedef kitleye daha çok hitap eden konular ve olaylar üzerinde durmaya başlarlar.

Bu bölümün en sevdiğim kısımları ise ilk sahne de Barney’nin bebeğin babasının kendisi olabileceğini öğrenmeden önce Robin’in hamileliğine verdiği tepki, doktorun Robin’in hamile olmadığını söylemesinden sonra Barney ile beraber  yaptıkları dans rutini,  Ted’in, Robin’in neden üzgün olduğunu anlamak için CSI modunu açması ve Robin’in arkadaşlarına asla hamile kalamayacağı haberini verdiğinde vereceği tepkileri tahmin etmesi ve hepsinin doğru çıkmasıydı.

Son olarak tekrar bir tahmin yapmak gerekirse, Ted’in bölümün sonunda Robin’in hayatındaki başarıları anlattığı kısımda Barney ile ilgili hiçbir tüyo hissetmemiş olmamız, Barney’in müstakbel eşinin de Robin olmayacağı izlenimini uyandırdı.

Siz de fark ettiniz mi bilmiyorum ama son bölümlerde sanki annenin kim olduğunu düşünmekten oldukça uzaklaştılar gibi… Araya giren bir çok gizemin nasıl ve ne zaman çözüleceğini merak ederken bir Lost vakasıyla daha karşılaşmak ile ilgili endişelerimi belirtmek istiyorum.

Bu arada, How I Met Your Mother kış tatiline girdiğinden 2012’den önce yeni bir bölüm izleyemeyeceğiz. Bilginize…

Yorum Yap

Bİr de bunlar var

Paylaşmak Güzeldİr

About Author

Bir Cevap Yazın

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes