TV — 03 Ocak 2012
How I Met Your Mother’da Ne Oldu?: 7×13 Tailgate

Yayınlandığı Tarih: 2 Ocak 2012

Dikkat SPOILER içerebilir! Tavsiyemiz diziyi izledikten sonra okuyup yorumlarınızı paylaşmanızdır!

Sezon arası sonunda bitti ve hayat normale döndü. How I Met Your Mother kısa bir aradan sonra dün akşam ki bölümüyle tekrar ekrandaydı!

Bu bölüm de,  7. sezonun çoğunlukla olduğu gibi Lily ve Marshall’ın hikayesine odaklanmıştı. Bu sefer kendileri de anne-baba olmanın eşiğinde olan çift, kendi anne-babalarıyla olan ilişkileri üzerinde durdular.

Hikayenin bu ikisi üzerinde yoğunlaşmasını, Ted’in “anne” yi bulma hikayesine kıyasla daha çok sevenleriniz olabilir. Her ne kadar Lily ve Marshall en sevdiğim karakterler olsalar da ben, olay döngüsünün eskiden olduğu gibi “anne” yi bulma etrafında, bir grup genç yetişkinin başından geçen komik şeyler olması taraftarıyım. Bu sebeple bu bölümde pek de eğlendiğimi söyleyemem. Ayrıca dizi bu yöne gittikçe gelecek bölümler için endişeleniyorum. Mesela çocuk doğunca ne olacak? Dizinin konusu Lily ve Marshall’ın bebek bakarken başına gelen komik olaylardan ibaret mi olacak? (Bu fikir sizi heycanlandırıyorsa Up All Night’ı izlemenizi tavsiye ederim!)

Bunları söyledikten sonra, bu bölümün diğer hikayelerinden bahsetmeye başlayabiliriz. Ted ve Barney’nin yılbaşı akşamı kalabalık ve çok pahalı olması yüzünden bara girememesi sebebiyle ilk kez 4. Sezonda ortaya çıkan “dude, we should buy a bar!” (Dostum, bir bar açmalıyız!) fikrini hayata geçirdiğini görmek gayet eğlenceliydi. (Fikrin nasıl doğdunu hatırlamak isterseniz 4. Sezon 13. Bölümü izleyebilirsiniz.) Bu fikir ilk ortaya çıktığında da çok eğlenmiştik çünkü böylece 20’li yaşlarının bir döneminde kurulan“kesin bir bar açmalıyız” hayalinin herkesin hayali olduğunu görmüş olduk.

İsmi 3 yıl önce kararlaştırılan Puzzles (Neden mi Puzzles, işte Puzzle bu!) Ted’in evinde açıldı ve aynı gece kapanmak zorunda kaldı. Ama eğer internet sitesini ziyaret etmek isterseniz http://www.puzzlesthebar.com/ a gidebilirsiniz. Ayrıca gerek logosunda gerek de şarkısında Cheers havası hissedenlerdenseniz yalnız değilsiniz.

Geçtiğimiz bölümlerde oldukça üzerinde yoğunlaşılan Robin ise bu bölümde oldukça geri plandaydı. Tatil öncesindeki çocuk sahibi olamayacağı bombasının hiç bir yansımasını bu bölümde göremedik. Diğer taraftan bu bölümün yıldızı Sandy Rivers’dı diye düşünüyorum. Gerçek hayatta Lily (Alyson Hannigan)’nin kocası olan Alexis Denisof’un canlandırdığı Sandy Rivers’ı zaten zaman zaman konuk oyuncu olarak görüyorduk. Kendisi yalnızca bu bölümün en eğlenceli karakteri olarak kalmadı, bölüm sonunda anladık ki ilerleyen bölümlerde de kendisiyle olacağız.

Sonuç olarak, kış tatilinin ardından beni çok da mutlu etmeyen bir bölümdü bu. Önümüzdeki bölümlerin daha iyi olmasını diliyorum. Televizyondaki en iyi dizi olmamasına rağmen How I Met Your Mother’ı  7 sezondur tarzıyla ve karakterleriyle çok seviyorum ama böyle giderse herhangi bir sit-com’dan farkı kalmayacak.

Böyle düşünen yalnızca ben miyim merak ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Enhanced by Zemanta

Yorum Yap

Bİr de bunlar var

Paylaşmak Güzeldİr

About Author

Bir Cevap Yazın

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes