TV — 22 Şubat 2012
How I Met Your Mother’da Ne Oldu? 7×17 No Pressure

Yayınlandığı Tarih: 20 Şubat 2012

Dikkat SPOILER içerebilir! Tavsiyemiz diziyi izledikten sonra okuyup yorumlarınızı paylaşmanızdır!

Bu haftaki bölüm, haftalardır duymak istediğimiz gerçek annenin kim olduğu ipuçlarıyla başladı. Ted çocuklarına, annelerine ilk ne zaman seni seviyorum dediğini anlattı ve bu hikaye Robin’e seni seviyorum demesine bağlandı. (unutanlar için, evet Ted geçen hafta böyle bir halt yemişti!) Öğrendiğimize göre Ted’in Robin’den sonra “seni seviyorum” diyeceği ilk kadın çocukların annesi olacakmış.

Bu haftaki bölümün başında Robin’in Ted’e iki tokat atıp, kendine gel demesini beklediğimi geçen haftaki yazımda belirtmiştim. Ancak şaşırtıcı olarak, bu tepki Robin’den değil, Ted’in kendisinden geldi. Ancak tam rahat bir nefes almışken Robin’i Ted’in kapısında dudaklarına yapışırken bulunca bu saçmalığın henüz bitmediğini görmüş olduk.

Ayrıca geçen haftaki yazımda Ted’in nasıl oldu da bir anda gaza gelip Robin’e ilanı aşk ettiğini anlamadığımdan da bahsetmiştim. Bu karmaşa da bu haftaki bölümde Marshall sayesinde biraz açıklığa kavuştu. Ted’in Robin’e bir süredir farkına varmadan aşık olduğunu Marshall örneklerle açıklamış oldu.(Noel’de yaptığı inanılmaz jest gibi)

Ted-Robin-Barney üçgeninin yeniden canlanacağını biliyorduk ama bu kadar da çabuk olmasını beklemiyordum açıkçası. Lily’nin çok da mantıklı olan, “neden Robinle 5 yıldır kavuşamadınız?” sorusunun cevabını Ted pek de zorlanmadan verdi. Tabi ki de sebep Barney’di. Zaten daha 1 ay önce Barney’den Kevin için vazgeçip, Kevin’dan ayrıldıktan sonra hiç bu konuya değinilmeden bir Ted-Robin hikayesi olsaydı, çok canımız sıkılabilirdi. Ama Barney’nin umursamaz tavrının da pek gerçekçi olmadığını söylemeden geçemeyeceğim.

Ancak bu noktada Robin ve Ted olayının başlamadan bitmesini sağlayan yazarların akıllıca davrandığını söyleyebiliriz.(İsteselerdi bu olayı daha birkaç bölüm daha uzatabilirlerdi ama herkes gibi onlar da dizinin bir melodrama dönüşmesinden endişelenmiş olmalılar) Böylece biz seyirciler,  büyük resimde Ted’in anneyi arama çalışmaları ile daha küçük resimde sezon sonunda açığa çıkacak Barney’nin evlendiği kişi ile ilgili daha çok kafa patlatmaya devam edeceğiz.

Barney demişken… Bu haftaki bölümde gözlerimiz geçen haftaki striptizci kızı aradı. Önümüzdeki haftalarda bu hikayenin ne yöne gideceğini görmek için sabırsızlanıyorum.

Diğer taraftan da Marshall ve Lily’nin bu hikayeye dinleyiciden öte dahil olması da çok keyifliydi. Bu uzun vadeli iddia olayındaki Ted ve Robin ilişkisinden başka referanslarında dizinin muhtelif yerlerine serpiştirilmesi, bu diziyi neden sevdiğimizi tekrar hatırlatması açısından önemliydi. Ama Ted ve Robin’in arasındaki olayın tam olarak bitmediği ipuçlarını da Marshall’ın, Lily’nin “Ted’le Robin beraber olmayacaklar” iddiasını kazandığını kabul etmemesiyle anlamış olduk. Durum böyle olunca Barney’nin gelini arzu ettiğimiz gibi Robin olmayabilir. Bu belirsizlik biraz can sıkıcı.

 

Bu arada Conan’ı gören oldu mu?

 

 

Yorum Yap

Bİr de bunlar var

Paylaşmak Güzeldİr

About Author

Bir Cevap Yazın

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes